1992 yılından bu yana kendi alanında öncü ve lider bir kuruluş olarak hizmet veren Armelit; gerek kurucusu Tahir Bakal’ın halkbilimci kimliği, gerek şirket ilke kararları doğrultusunda, sadece kültür endüstrisi içinde geleneği yaşatmak ve geliştirmek üzere hareket etmektedir.

Uzun yıllar boyu geleneksel Türk halk dansları, kostüm ve motiflerini, aslına sadık kalarak üreten şirket; son yıllarda okulların ihtiyaçları doğrultusunda da animasyon, modern dans, müzikal, drama gibi alanlarda üretim faaliyetlerine başlamış ve devam etmektedir.

Armelit; 80.000 takımı aşkın kiralık kostüm ve 30.000 takım kiralık geleneksel-animasyon takı ve aksesuar stoku ile eğitim kurumları, dernek ve kuruluşların; özel gün, milli bayram, yıl sonu gösterileri gibi faaliyetlerini desteklemektedir.

Referansları arasında; Bahçeşehir Okulları, Bilfen Eğitim Kurumları, Doğa Eğitim Kurumları, Eyüpoğlu Okulları, Gaziantep Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Irmak Okulları, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Modafen Koleji, Yeditepe Üniversitesi bulunmaktadır.

Çözüm ortaklığı yaptığı projelerden bazıları ise Anadolu Ateşi, Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali, EXPO 2016, Erzurum Universiade Kış Olimpiyatları, EYOF 2011 Trabzon Avrupa Gençlik Olimpiyatları, Etnospor Kültür Festivali, Geçilmez 1915-2015’tir.